Twój blog motoryzacyjny

James Bond i Aston Martin DB10

Aston Martin ujawnił, czym będzie jeździł w najnowszej produkcji filmowej agent Jej Królewskiej Mości – James Bond. To Aston Martin oznakowany jako DB10. Wóz powstanie w 10 egzemplarzach wyłącznie na potrzeby filmu „Spectre”, który wejdzie na ekrany kin 6 listopada 2015 roku.

Agent 007 rozbijał się różnymi niezwykłymi autami. Z marką Aston Martin łączy go jednak relacja szczególna, bo 50-letnia. Po raz pierwszy pojawia się ona w filmie „Goldfinger” w 1964 roku. Ian Fleming w wersji książkowej widział Bonda za kierownicą modelu DB Mark III, ale w związku z wypuszczeniem na rynek modelu DB5, podjęto decyzję o zmianie auta na najnowszy model.

W kolejnych latach Bond jeździł m.in. Aston Martinem DBS (George Lazenby w „W tajnej służbie jej królewskiej mości” z 1969), kabrioletem V8 Vantage (Timothy Dalton w filmie „W obliczu śmierci” z 1987), Aston Martinem Vanquish (Pierce Brosnan w „Śmierć nadejdzie jutro” z 2002), czy znowu modelem DBS nowej generacji (Daniel Craig w „Casino Royale” z 2006).

Aston Martina DB10 w filmie „Spectre”

W najnowszej produkcji zatytułowanej „Spectre” Daniel Craig zajmie miejsce za kierownicą Aston Martina DB10, który prawdopodobnie będzie następcą modelu DB9. Więcej szczegółów na jego temat poznamy niebawem.

Źródło zdjęć: luxedb.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze