Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

7 motoryzacyjnych historii, z których mógłby powstać oscarowy film

Wszyscy lubimy dobre kino, ciekawe samochody, długi drift i warkot silników. Oto kilka moto tematów, które mają w sobie potencjał i moc, by zaistnieć na dużym ekranie
i stać się przebojem kasowym, otrzymać Oscara albo przynajmniej Złotą Kaczkę.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1. Grupa B – od zmierzchu do świtu

Stig Blomqvist and Bjorn Cederberg

Kierowcy z grupą krwi B. Krew, pot i łzy albo sztuka nienawidzenia hamulców. Peugeot 205 T16 kontra Lancia Delta S4. Na pohybel śmierci – Henri Toivonen i spółka. W roli głównej: Ryan Gossling i spółka. Reżyser: Robert Rodriguez i spółka. Gatunek: thriller.

2. DeLorean – historia prawdziwa

John De Lorean

Sex, drugs and cars. John DeLorean – od przedsiębiorcy do przemytnika. Jak zatrzasnąć się w aucie i trafić do przeszłości. W roli głównej: Leonardo DeCaprio. Reżyser: Steven Spielberg. Gatunek: science fiction.

3. Podróż życia Gunthera Holtorfa

mercedes-benz-300-gd-gunther-holtorf

Wyprawa w nieznane Mercedesem 300 GD. 26 lat, 215 krajów, 4 żony, 900 tysięcy kilometrów. Ostateczny dowód na niezniszczalność Geländewagen. W roli głównej: Anthony Hopkins. Reżyser: Werner Herzog. Gatunek: serial przygodowy.

4. Tesla

Elon-Musk-and-Tesla-Model-S-Prototype1

Elon Musk – geniusz, wizjoner, filantrop. Historia pisana prądem. W roli głównej: Elon Musk. Reżyser: Elon Musk. Gatunek: film biograficzny.

5. Incontro con l’arte (Spotkanie ze sztuką)

ferrarilamborghini

Najsłynniejsze spotkanie w historii motoryzacji: Ferruccio Lamborghini składa wizytę Enzo Ferrariemu. Dochodzi do wymiany zdań. Pada wiele włoskich niecenzuralnych słów. W rolach głównych: Al Pacino (odmłodzony) i Robert de Niro (po terapii kriogenicznej). Film krótkometrażowy bez dubbingu i od 18 lat. Gatunek: film wojenny.

6. Tuning po japońsku

japońskituning

Świat ekstremalnego tuningu. Zglebione fury, shakotan i demon camber. W roli głównej: tokijski gang bosozoku. Reżyser: Shin’ya Tsukamoto. Dokument.

7. Człowiek z tytanu

118494_Kubica07POL14sv135-1440x960

Gladiator za kółkiem. Od gokarta do Formuły 1. Wszystkie sukcesy i porażki Roberta Kubicy. Rywalizacja na najwyższym poziomie, wypadek w rajdzie Ronde di Andora, starty w WRC. Przede wszystkim jednak moralne rozterki, egzystencjalne dylematy i trudne wybory. W roli głównej: Michał Koterski. Reżyser: Andrzej Wajda. Gatunek: film historyczno-obyczajowy.

 

 

Źródło zdjęć: automobilemag.com, jalopnik.com, thedetroitbureau.com, bestofrally.pl, staryjaponiec.blogspot.com, cs.wikipedia.org, italiantestdriver.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze