Twój blog motoryzacyjny

Mercedes CLA Shooting Brake

Mercedes CLA okazał się złotym strzałem koncernu ze Stuttgartu. Niemcy zaprojektowali sedana, który ma bardzo dziwne proporcje i mało miejsca w tyle, a mimo to się podoba i świetnie się sprzedaje. Teraz ten oryginalnie wyglądający Mercedes będzie również dostępny w odmianie shooting brake, czyli kombi.

3cla

Nazwa shooting brake, która pierwotnie była zarezerwowana dla dwudrzwiowego coupe z tylną klapą z szybą, współcześnie częściej kojarzona jest z ogromnym kombi Mercedesa – modelem CLS shooting brake. Marketingowcy wprowadzając go na rynek najzwyczajniej w świecie wykorzystali historyczny termin, który ładniej brzmi i wygląda w folderze. W przypadku modelu CLA w wersji kombi koncern pozostał konsekwentny w nazewnictwie.

1cla

2cla

Mercedes CLA shooting brake ma stanowić tańszą alternatywę dla potężnego CLS-a. W ofercie silnikowej znajdą się dwa diesle 200 i 220 CDI o pojemności 2,1-litra i mocy odpowiednio 136 KM i 177 KM oraz trzy jednostki benzynowe – tu ofertę otwiera model 180 z silnikiem o pojemności 1,6-litra i 122 KM. Na końcu skali jest dwulitrowe turbo 250 (211 KM). Samochód będzie także dostępny z napędem na obie osie.

4cla

5cla

Na starcie sprzedaży Mercedes będzie oferował limitowaną edycję modelu w wersji OrangeArt Edition. Jej głównym wyróżnikiem będą m.in. pomarańczowe wykończenia nadwozia i ranty felg AMG, a we wnętrzu tapicerka z pomarańczowymi akcentami.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze