Twój blog motoryzacyjny

Skoda 966 Supersport

W latach 50. Skoda 966 Supersport uchodziła za najszybszy wóz w Czechosłowacji. Kierowca fabryczny Skody, Vaclav Bobek, wyciągnął nią oficjalnie 198 km/h. Samochód był wyposażony w silnik o pojemności 1,5 l, który wespół z dwoma sprężarkami generował 180 KM.

1

W sumie powstały tylko 3 egzemplarze. Auta miały aluminiowe nadwozia, a różniły się konfiguracją silnika, który często był modyfikowany. W swoim wyścigowym debiucie – w Grand Prix Czechosłowacji w 1950 roku – kierowca za sterami Skody 966 Supersport uplasował się na drugim miejscu w kategorii do 1100 ccm.

3

4

Do naszych czasów przetrwał tylko jeden egzemplarz z kompresorem (moc 120 KM), który przez wiele lat był własnością kierowcy wyścigowego Ivana Micika. W 2007 roku pojazd został odkupiony przez Skodę i odrestaurowany. Można go podziwiać w muzeum Skody w Mlada Boleslav.

5

2

 
Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze