Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

12 szalonych motocykli


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1. Roadog

Roadog

W 1965 roku William Gelbke zwany dzikim Billem skończył budować potwora, którego nazwał Roadog. Potwór miał 4-cylindrowy silnik z Chevroleta Nova, podwójne reflektory, automatyczną skrzynię biegów, hamulce tarczowe z Corvette i specjalne siłowniki hydrauliczne, które utrzymywały go w pozycji pionowej podczas postoju. Był długi na ponad 5 metrów, ważył 1480 kg i można było jechać nim z prędkością 140 km/h. Gelbke konstruował swój pojazd bez żadnych planów, bazował całkowicie na swojej wyobraźni. Cel był prosty – miał to być największy jeżdżący motocykl. Dziki Bill wykręcił nim bez przeszkód 20 000 mil.

2. Uno

UNO

Jest takie powiedzenie, że wielkie umysły myślą podobnie. Ben Gulak wpadł na taki sam koncept jak Chris Hoffman, a Chris Hoffman miał identyczny pomysł jak Ben Gulak. Na pewno obydwaj panowie mocno się inspirowali Segwayem. Pierwszy zbudował pojazd o nazwie Uno, drugi Ryno. Uno i Ryno są elektryczne, mają zbliżoną masę (ok. 55 kg) oraz wykorzystują czujniki żyroskopowe do zachowania równowagi.

3. Ryno

Ryno

4. Replika pojazdu z filmu anime „Akira”

Akira

Z inspiracji filmem anime „Akira” powstał futurystyczny motocykl, który jest w pełni funkcjonalny i można się nim poruszać po publicznych drogach Japonii. Jego konstruktor spędził przy nim 7 lat i zainwestował w jego budowę 120 000 dolarów.
5. Dodge Tomahawk

Dodge Tomahawk

Prototyp z silnikiem V10 z Dodge’a Vipera zaprezentowano w 2003 roku w Detroit. Od tego czasu nikt go nie widział. Podobno kosztuje ponad pół miliona zielonych. Podobno setkę łyka w 2,5 sekundy. Podobno istnieje w 10 egzemplarzach. Podobno to jedna wielka marketingowa bańka mydlana.

6. Gyrocar

Schilovski Gyrocar.1912

Jest rok 1912. Piotr Shilovsky konstruuje dwukołowy pojazd, który jest stabilizowany żyroskopami. Gyrocar podobno mógł przewieźć 6 osób.

7. Rokon Trail-Breaker

trailbreakerpage_motor

Motocykl z napędem na obydwa koła, przeznaczony do zadań specjalnych. Niemal niezniszczalny. Nie boi się błota, wody ani nierówności terenu. Z początku zasilany silnikiem Chryslera z motorówek, współcześnie wykorzystuje silniki Hondy i Kohlera.
8. Megola Touring

Megola

Motocykl produkowany był w latach 1921 – 1925 w Monachium. Wyróżniał się 5-cylindrowym rotacyjnym silnikiem, który umieszczony był w przednim kole.

Aby taki motocykl uruchomić, trzeba było postawić go na centralce i kręcić kołem tak długo, aż silnik zaskoczył. Powstało prawie 2000 egzemplarzy, ale prawdopodobnie tylko kilkanaście sztuk przetrwało do naszych czasów. Ceny istniejących egzemplarzy wahają się od 140 000 do 200 000 euro.

9. Night Shadow

Massow Concept Cycles

Night Shadow to dzieło firmy Massow Concept Cycles. Motor napędzany jest silnikiem o pojemności 1200 ccm. Maksymalna prędkość z uwagi na kształt wynosi tylko 80 km/h.

10. Whitlock Tinker Toy

Whitelock Tinker Toy

A imię jego czterdzieści i osiem. Cylindrów. Pod siedzeniem usytuowany jest dodatkowo mały silnik o pojemności 50 ccm, który służy jedynie do odpalenia tej piekielnej maszyny. Pojazd trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

11. Lightning Superbike

Lightning Superbike

Pierwszy elektryczny jednoślad, który przekroczył 200 mil na godzinę. Najlepszy osiągnięty wynik to 216 mil na godzinę (347 km/h).

12. Monster Motorbike

MonsterMotorbike

Idealna zgniatarka do metalu waży 13,5 tony, jest długa na 9 metrów i ma koła z 80-tonowej ładowarki Caterpillar. Pojazd napędzany jest silnikiem diesla, który współpracuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów Allison.

 

 

Źródło: rynomotors.com, bengulak.com, m-cycles.com, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze