Twój blog motoryzacyjny

Volvo kontra Koenigsegg

Volvo FH i Koenigsegg One:1 – dwa totalnie różne auta stworzone do zupełnie innych celów wzięły udział w dziwnym wyścigu, który utwierdził mnie w przekonaniu, że dział marketingu Volvo jest najlepszy na świecie.

Koenigsegg-One-to-1-vs-Volvo-FH-2

Technologia rodem ze sportowych aut znalazła zastosowanie w nowym Volvo FH. Chodzi o skrzynię biegów. I-Shift Dual Clutch jest wyposażone w podwójne sprzęgło, które umożliwia zmianę biegów pod obciążeniem, bez najmniejszej przerwy w dostarczaniu mocy i momentu obrotowego. Przekłada się to na dynamiczne i płynne przyspieszenie oraz komfort jazdy.

By zaprezentować w pełni właściwości I-Shift Dual Clutch kierownictwo Volvo zorganizowało nietypowy wyścig na szwedzkim torze wyścigowym Knutstorp. Za kierownicą Volvo FH usiadł prezenter telewizyjny i były kierowca rajdowy – Tiff Needell. W ramach wyrównania szans Koenigsegg miał do pokonania jedno okrążenie więcej.

 

 
Źródło: Volvo


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze