Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

6 niezwykłych karawanów

Najszybszy, najdroższy, najbardziej ‘pakowny’, najdziwniejszy, wyjątkowo unikalny, najładniejszy – witajcie w świecie karawanów.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1. Rolls-Royce Phantom jest prawdopodobnie najdroższym karawanem, jaki został współcześnie zbudowany, i jedynym modelem Phantom, który każdy (dysponujący odpowiednią gotówką) może wynająć na uroczystość pogrzebową. Wartość pojazdu to ok. 800 000 dolarów. Za jego powstaniem (personalizacją) stoi włoska firma Biemme Special Cars. Samochód należy do Zakładu Pogrzebowego rodziny Lymn z Wielkiej Brytanii, która świadczy tego typu usługi od 1907 roku.

phantom

Rolls-Royce Phantom w wersji karawan oferuje samopoziomujące zawieszenie, silnik V12 o pojemności 6,75 l, podświetlane i chromowane elementy wnętrza.

2. Karawan Lincoln Town Car to limuzyna Lincolna zbudowana na bazie Forda Crown Victoria.
Karawan w Japonii najczęściej spotykany jest w dwóch stylach: amerykańskim – wtedy nie różni się od spotykanych karawanów w USA lub japońskim – tylna część samochodu jest bardzo zmodyfikowana i przypomina małą, ozdobną świątynię buddyjską. Samochód jest przyozdabiany zgodnie z tradycją danego regionu.

JapaneseHearse

 

3. Luksusowy karawan Packard 1506 Touring Sedan
Packard w latach 30. był autem superluksusowym i pozwolić sobie na niego mogli tylko najbogatsi. Już w 1937 roku miał niezależne przednie zawieszenie i hydrauliczne hamulce. Na bazie modelu oznaczonego jako 1506 Touring Sedan powstały 3 niezwykłe karawany. Do naszych czasów przetrwał prawdopodobnie tylko jeden. Posiada ręcznie rzeźbiony panel z mahoniu imitujący firanki.

Packard

4. Najszybszy karawan na świecie to prawdopodobnie Chevrolet Caprice z 1996 roku. Po przeróbce AMS Performance otrzymał 1000 koni w prezencie.

AMS Madness Hearse 9.94 Second World Record

Pod maską pracuje V8 o pojemności 6-litrów. Samochód jest ciągle udoskonalany i przerabiany. Aktualne przyspieszenie do setki wynosi niecałe 3 sekundy. Więcej o specyfikacji tego monstrum tutaj.

 

5. Najbardziej pakowny karawan to zdecydowanie bus firmy Airstream.
Airstream to producent bardzo znanych przyczep kempingowych. W latach 80. wypuścił na rynek praktyczny autobus-karawan, który był w stanie w komfortowych warunkach przetransportować na uroczystość pogrzebową kilkanaście osób, kwiaty i oczywiście trumnę ze zmarłym. Cena takiego pojazdu wynosiła 85 000 dolarów.

airstreamkarawan

6. Elegancko i szykownie w ostatniej drodze? Tylko w luksusowym, pięknie wykończonym karawanie Studebaker. Oto misternie zdobiona amerykańska ciężarówka z lat 20. przerobiona na karawan, na wystawie klasycznych samochodów w Madrycie.

studebakerspanish

 

A Ty? Wolisz klasyczną elegancję, czy nowoczesny superkarawan Maserati?

Źródło zdjęć: facebook.com/awlymn, ycutcadavers.com, conceptcarz.com, amsperformance.com, funeralservicephd.org, blog.hemmings.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze