Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nissan Kicks dla Brazylijczyków

Być może w przyszłości Nissan zbuduje pojazd, który będzie inspirowany owsianką. Albo życiem intymnym Wizygotów. I będzie on ogólnoświatowym hitem na miarę Garbusa. Wszyscy zapragną go mieć, nawet za cenę 30-letniego kredytu w obcej walucie. Na ten moment jednak japoński koncern przedstawił koncept crossovera, który powstał z inspiracji kolorową Brazylią i wyróżnia się pomarańczowym dachem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nissan-Kicks-Concept-4

Nissan przeprowadził badania wśród Brazylijczyków w celu zaprojektowania auta, z którym statystyczny Lucas, Pedro czy Fabio mógłby się identyfikować. I wyszło im, że wóz musi mieć koniecznie atletyczną budowę, muskularne nadkola i lekko opadający dach jak w Range Rover Evoque, koniecznie w kolorze innym niż nadwozie. Tak narodził się crossover Kicks.

Nissan-Kicks-Concept-22

Jego nazwa ma odzwierciedlać energetyczną osobowość i twardość charakteru, a wygląd współgrać z brazylijskim lifestylem. Dyrektor departamentu stylistyki Nissana, Mamoru Aoki, porównał go poetycko do zawodnika Jiu-jitsu, który jest zawsze gotowy do działania i dokładny w każdym ruchu.

Nissan-Kicks-Concept-6

Poza niezłym marketingiem nic więcej o Nissanie Kicks nie wiadomo. Może tylko to, że jest dłuższy od Juke’a i ma większy rozstaw osi. Jest również znacznie od niego ładniejszy (o co w sumie nie było trudno).

Nissan-Kicks-Concept-7

Kicks zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Sao Paulo i będzie sprzedawany głównie w Brazylii. Jeśli koncept zaskoczy, nie jest wykluczone, że trafi również na rynek europejski jako tańsza alternatywa dla Juke’a.

 

Źródło: Nissan


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze