Twój blog motoryzacyjny

Wnętrze McLarena P1 GTR

GTR to oznaczenie torowej wersji McLarena P1. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że ciągnąć go będzie prawie 1000 kucy, a możliwość jego zakupu otrzymają tylko ci, którzy są w posiadaniu drogowej odmiany P1 i dodatkowo ukończą specjalne szkolenie na symulatorze. Teraz ujawniono, jak będzie wyglądało wnętrze pojazdu.

wnętrzeMcLaren P1 GTR

W oczy rzuca się kierownica inspirowana Formułą 1 (McLaren MP4-23). Rozmieszczenie przycisków i przełączników ma umożliwić kierowcy szybki dostęp do najważniejszych systemów i pozwala skonfigurować charakterystykę samochodu bez konieczności odrywania rąk.

Wnętrze jest dość spartańskie. Wszystko podporządkowane jest zmniejszeniu masy pojazdu. Sportowe lekkie fotele wzorowane są fotelami z samochodów startujących w wyścigach DTM. Jedynym luksusem-pozostałością ze standardowego P1 jest klimatyzacja.

P1 GTR wnetrze

Każdy właściciel McLarena P1 GTR będzie zobowiązany ukończyć kurs, na którym oprócz angielskiego śniadania otrzyma sporą dawkę wiedzy dotyczącej tego, jak bezpiecznie obchodzić się z autem. Zanim kierowcy trafią na tor swoje umiejętności będą szkolić na symulatorze pod okiem osobistego instruktora, a cały proces nauki będzie monitorowany i analizowany w Centrum Technologicznym McLarena w Woking.

P1

McLaren P1 GTR jest wyceniany na 2 miliony funtów i prawdopodobnie powstanie tylko w 30 egzemplarzach.

Źródło: worldcarfans.com, McLaren


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze