Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

3 najszybsze na świecie pojazdy o napędzie elektrycznym


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1. Lightning Superbike

Lightning Superbike

Elektryczny motocykl sportowy, który z powodzeniem może konkurować z motocyklami spalinowymi. To pierwszy elektryczny jednoślad, który przekroczył 200 mil na godzinę. Najlepszy osiągnięty wynik to 216 mil na godzinę (347 km/h).


2. Killajoule

Eva-Bill-KillaJoule_Woodys

Najszybsze elektryczne dildo świata i jego konstruktorzy: Eva Hakansson z mężem Billem Dube. Prędkość – 387 km/h. Więcej o motocyklu tutaj.

3. Venturi Buckeye Bullet 3

llaass-et-l-equipe-venturi-et-la-vbb-37264-copie

Venturi Buckeye Bullet to tak naprawdę cały program, którego celem jest pobijanie rekordów prędkości, a narzędziem, które ma to umożliwiać jest wyścigowy pojazd elektryczny zaprojektowany i zbudowany przez firmę Venturi i Uniwersytet Stanowy Ohio. W 2010 roku pojazd ustanowił rekord prędkości na wyschniętym jeziorze Bonneville w stanie Utah – 495 km/h. Obecnie ekipa przygotowuje się do pobicia tego rekordu. Najnowsza generacja bolidu została zaprezentowana na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu.

Venturi Buckeye Bullet 3 podczas testów:

 

 

Źródło zdjęć: killacycleracing.com, en.venturi.fr, lightningmotorcycle.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze