Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Supersamochód na prąd – Tecnicar Lavinia

Włochy są zagłębiem produkcyjnym supersamochodów. Mają tu swoje siedziby Ferrari, Lamborghini i Pagani. Żadna z powyższych marek nie posiada jednak superauta, które byłoby w całości elektryczne. Ambicję zbudowania takiego pojazdu ma sycylijska firma Tecnicar.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Lavinia-12

Tecnicar specjalizuje się w dziedzinie napędu elektrycznego, a ich największym dotychczas osiągnięciem jest stworzenie małego, miejskiego autka o nazwie Genius, które wygląda tak:

genius_elettrico

Projekt Tecnicar Lavinia to skok na głęboką wodę. Zaprezentowany model pojazdu przypomina trochę Ferrari Enzo ze spłaszczonym nosem.

Lavinia-1

Wóz ma mieć 800 KM i osiągać 300 km/h. Szacowane przyspieszenie do setki to 3,5 sekundy, a maksymalny zasięg na jednym ładowaniu baterii ma wynosić ok. 300 km.

Lavinia-21

Lavinia-22

Czy te założenia uda się spełnić, przekonamy się wkrótce. Prototyp elektrycznego supersamochodu ma być gotowy na kwiecień 2015 roku.

 

 

Źródło: tecnicarveicolielettrici.it, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze