Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Paris, Paris, czyli przegląd nowości Salonu Samochodowego w Paryżu


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Infinity Q80 Inspiration

Infiniti-Q80-6

Infiniti-Q80-7

Infiniti-Q80-10

Reflektory przypominające skrzydła ptaka, drzwi otwierane pod wiatr, dach w kształcie kropli deszczu i tył, który wygląda jak ogon wynurzającego się z wody płetwala błękitnego. A pod maską podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3-litrów, z którym współpracuje jednostka elektryczna. Całość dostępnej mocy to 550 KM. Taką wizję ma Infiniti na temat swojego okrętu flagowego. Inspirujące.

Lamborghini Asterion LPI 910-4

Lambo-2

Nowość z Sant’Agata Bolognese na tle McLarena P1 czy LaFerrari prezentuje się wyjątkowo łagodnie i ‘z pewną taką nieśmiałością’. Nazwa zaczerpnięta z mitologii, klasyczny wygląd, w którym można doszukiwać się podobieństw do legendarnej Miury oraz emisja CO2 niewiele większa od Priusa wyróżniają ten koncept spośród superaut z napędem hybrydowym. Więcej o nim tutaj.

Peugeot Quartz

Peugeot-Quartz-3

Peugeot-Quartz-6

Transformers w wersji francuskiej na 23-calowych kołach jest zapowiedzią tego, jak może w przyszłości wyglądać model 3008. Kompozytowe materiały zapewniają lekkość i zarazem twardość konstrukcji. Nie ma słupka B, są otwierane do góry drzwi i szklany dach. Hybryda napędzana jest czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem 1.6 THP o mocy 270 KM. Wespół z dwoma elektrycznymi jednostkami daje to łącznie prawie 500 KM .

Rolls-Royce Phantom Metropolitan Collection

Rolls-Royce-Phantom-Metropolitan-Collection-1

Rolls-Royce-Phantom-Metropolitan-Collection-15

Ostatnio Magazyn Bloomberg ujawnił, że przeciętny właściciel Veyrona ma średnio 84 auta w garażu, 3 samoloty i 1 jacht, podczas gdy właściciel Bentley’a posiada ‘tylko’ 8 samochodów. Media milczą o tym, ile aut ma w kolekcji statystyczny posiadacz Rolls-Royce’a, ale z pewnością nie ogranicza się do jednego.

Na Salonie Samochodowym w Paryżu pokazano ciekawą, bo limitowaną do 20 sztuk wersję Phantom, która jest hołdem wobec światowych metropolii. Ręcznie wykonane wnętrze każdego pojazdu jest bogato intarsjowane i wykończone drewnem, co sprawia, że pojazd można traktować dosłownie jako ruchome aktywa na kołach. Rolls-Royce napędzany jest 6,75-litrową jednostką V2, która generuje 460 KM.

Fiat 500X

Fiat-500x-2

Fiat-500x-1

Nowa pięćsetka Fiata ma 2 z 3 elementów, które składają się na alchemię sukcesu na europejskim rynku motoryzacyjnym – jest crossoverem i wygląda lepiej niż Mini. Jeśli tylko 3 element, czyli cena, nie będzie z kosmosu, to może być hit sprzedażowy. Fiat 500X trafi do salonów w ponad 100 krajach na całym świecie, a w Polsce będzie można go kupić na początku 2015 roku.

Toyota C-HR Concept

Toyota-Concept-5chr

Toyota-Concept-7

Pierwsza wizja Toyoty na temat małego SUV-a, która wyszła poza deskę kreślarską. Ten projekt jest o tyle ciekawy, że ma stanowić zwrotnicę w podejściu do projektowania aut przez Japończyków. Kabina SUV-a ociosana z dużą precyzją i lekkością kontrastuje z masywną i wyzywającą maską oraz ogromnymi kołami. PR-owcy nazwali to ładnie „diamond styling theme”, bo nazwać to wstępnie jakoś trzeba było, a diamenty jak wiadomo budzą emocje i kojarzą się dobrze każdemu.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze