Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Asterion LPI 910-4

Hybrydowy supersamochód Lamborghini to zapowiedź tego, co może nas czekać w najbliższej przyszłości. Koncern z Sant’Agata Bolognese idąc z duchem czasu przedstawił koncept, który jest bardzo proekologiczny oraz stonowany, jeśli chodzi o stylizację.

Skomplikowany skrót w nazwie odnosi się do wzdłużnie ułożonego silnika – Longitudinal Posteriori (LP), hybrydy – Ibrido (I), mocy (910) i napędu na cztery koła (4).

Napędzany przez 4 silniki (V10 o pojemności 5,2-litra + 3 motory elektryczne) pojazd generuje łącznie 910 KM mocy. Prędkość maksymalna tego bolidu typu plug-in wynosi 320 km/h, a złamanie pierwszej setki następuje po ok. 3 sekundach.

Zasięg na silnikach elektrycznych to maksymalnie 50 km. Używając tylko energii z baterii Asterion może jechać do 125 km/h. Samochód ma cechować się średnim spalaniem w trybie mieszanym na poziomie 4,2 l na 100 km i niską emisją CO2. Jeśli wóz trafi do produkcji rywalami Asteriona będą: McLaren P1, Porsche 918 Spyder i LaFerrari.


 
Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze