Twój blog motoryzacyjny

Crash-test inny niż wszystkie

Teksański Instytut Transportu zawarł umowę z Departamentem Stanu USA na rozwój barier, które byłyby w stanie powstrzymać rozpędzoną ciężarówkę z terrorystą
i ładunkiem wybuchowym na pokładzie. Widok składającej się jak akordeon kabiny trucka każe przypuszczać, że pierwszy test 7-metrowa zapora zdała z wynikiem bardzo dobrym.

Bariery tego typu mają być docelowo zainstalowane w pobliżu ambasad i innych ważnych obiektów o charakterze administracyjno-dyplomatycznym. W teście pojazd uderzył w barierę z prędkością 50 mil na godzinę (80 km/h), a moment uderzenia nagrywano z kilku perspektyw. Założeniem było, aby najcięższe elementy trucka nie przedostały się metr za wyznaczony niebieskim słupem punkt. Umocowana na głębokości ok. pół metra konstrukcja okazała się nie do przejścia.

Co ciekawe, Instytut Transportu w Teksasie każdego roku wykonuje warte ok. miliona dolarów kontrolowane crash testy, większość z nich skupia się jednak na projektowaniu rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się na autostradach. Dlatego poniższy test należy do wyjątkowych.

 

Źródło: texastribune.org


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze