Twój blog motoryzacyjny

Nowa Honda Civic Type R

Japończycy przedstawili swoją wizję hot-hatcha dla współczesnego wojownika Ninja. Nowa Honda Civic Type R ma być szybka, zwinna i dynamiczna, a jeśli chodzi
o wydajność ma wypadać lepiej od jakiegokolwiek modelu z plakietką Type R, włączając w to również samego NSX-a.

Honda-Civic-Type-R -Concept4

Pod maskę auta prawdopodobnie trafi 2-litrowy turbodoładowany VTEC o mocy ponad 280 KM, który ma być sprzężony z 6-biegową manualną skrzynią.

Honda-Civic-Type-R -Concept1

Nowością będzie magiczny przycisk +R na kierownicy – jego wciśnięcie ma w pozytywny sposób wyostrzać reakcje silnika i wpływać na moment obrotowy oraz pracę układu kierowniczego.

Honda-Civic-Type-R -Concept3

Istotne zmiany mają dotyczyć zawieszenia – Type R będzie zaopatrzony w czteropunktowy system adaptacyjnych amortyzatorów, który dostosowuje twardość zawieszenia do panujących warunków drogowych.

Honda-Civic-Type-R -Concept8

Produkcja auta ruszy w przyszłym roku w fabryce w Swindon (Wielka Brytania), ale gorącego hot-hatcha będzie można podziwiać już za kilka dni na Salonie Samochodowym w Paryżu.

Przeczytaj również: Honda Civic Type R w wersji pickup – takie rzeczy tylko w Swindon

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze