Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

387,328 km/h trzykołowym, elektrycznym motocyklem po pustyni Bonneville

Pobijanie rekordów prędkości to bułka z masłem i kaszka z mlekiem. Takie można odnieść wrażenie po projekcji filmu,  na którym Szwedka Eva Hakansson, w pojeździe elektrycznym zwanym KillaJoule, bije kolejny rekord prędkości. A przecież dobrze wiadomo, że to nie taka prosta sprawa.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Eva_KillaJoule_red_dress

Jeśli Conchita Wurst to kobieta z brodą, to Eva Hakansson z pewnością jest kobietą z jajami. Od kilku lat ustanawia rekordy prędkości, które później sama pobija. Robi to czerwoną, trzykołową maszyną po wyschniętym jeziorze Bonneville. Kilka dni temu osiągnęła magiczne 387 km/h (średnia z dwóch przejazdów w przeciwnych kierunkach na odcinku jednej mili) i jest to aktualnie nowy rekord prędkości dla motocykli elektrycznych. Poprzedni rekord wynosił 341 km/h.

Motocykl skonstruowała razem ze swoim mężem, Billem Dube. KillaJoule wykorzystuje baterie litowo-jonowe A123Systems i napędzany jest silnikiem EVO Electric AFM-240. Jego masa z kierowcą to ok. 700 kg.

KillaJoule_X-ray_2014

Film ogląda się trochę jak eksperymentalne dzieło Andy’ego Warhola „Sen”, w którym to przez bite 8 godzin obserwujemy śpiącego mężczyznę z nadzieją, że w końcu się obudzi i pojawią się napisy końcowe. Tutaj ‘akcja’ trwa krócej, bo całe 5 minut, ale również nie wbija w fotel i jest dosyć monotonna. To pokazuje, jak trudno jest uchwycić dynamizm i dramaturgię, patrząc na całe wydarzenie z boku.


 

 

Źródło: killacycleracing.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze