Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen Lamando, New Warsaw i Aston Martin Lagonda

Volkswagen Lamando to sportowo wyglądające auto dla młodych Chińczyków, szukających czegoś bardziej ekscytującego od sedanów swoich rodziców. Tako rzecze serwis carnewschina. Jest to bardzo odważne stwierdzenie, które dużo mówi o różnicach kulturowych między Europejczykiem a Azjatą. Ten sportowo wyglądający pojazd, po który mają ustawiać się kolejki do salonów, wygląda bowiem tak:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


vw-lamando-3-1

Volkswagen Lamando to połączenie Jetty z Passatem CC. Został zbudowany na platformie MQB (korzystają z niej już Golf VII, Audi A3, Octavia 3, Seat Leon). Szeroka gama jednostek benzynowych sprowadza się do dwóch: 1,4 TSI oraz 2,0 TSI. Współpracować ma z nimi 7-biegowa, 2-sprzęgłowa skrzynia DSG.

VW Lamando, zwany po chińsku Ling Du, będzie dostępny w Państwie Środka od listopada w cenie bazowej 29.000 dolarów. Co ciekawe, Chińczycy widzą w nim konkurenta dla Mercedesa CLA.

Wszyscy Ci, którzy projekt New Warsaw czyli nowej Warszawy skazali już na porażkę, muszą posypać głowy popiołem. Przedsięwzięcie rozrosło się do modelu, który pokazano w Sky Tower we Wrocławiu. Podobno samochód jest gotowy w 80%. Rozumiem to tak: bentleyowaty profil boczny – 50%, a oryginalny przód, nawiązujący do starej Warszawy oraz tył – po 15%. Budowany na podstawie BMW M5 pojazd ma skrywać pod maską 5-litrowy silnik V10 o mocy 600 KM i kosztować, bagatela, 1,5 mln zł.

newwarsawprzod

newwarsawbok

newwarsawtyl

Mocarni i zapewne równie drogi będzie nowy Aston Martin Lagonda. Mówi się, że wskrzeszony po 40 latach model otrzyma silnik V12 ( z Rapide’a S) o mocy 560 KM. Pierwsze egzemplarze (będzie ich okrągła setka) poleciały już do Omanu. Luksusowy sedan będzie sprzedawany wyłącznie na Bliskim Wschodzie.

lagonda1

lagonda2

O tej „starej” Lagondzie przeczytacie tutaj.
Źródło: facebook.com/NewWarsaw, carnewschina.com, jalopnik.com, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze