Twój blog motoryzacyjny

II generacja Volvo XC90

Zaprezentowane w Sztokholmie Volvo XC 90 to niezbyt dokładnie ściągnięty skalp ze starego modelu. Nie ma epokowej rewolucji w wyglądzie, ale jest m.in. nowy grill, zmodyfikowany logotyp i charakterystyczne światła w reflektorach w kształcie młota Thora, którymi można straszyć innych kierowców na drodze.

VolvoXC90

Nowe Volvo, jak dumnie głosi producent, ma tworzyć nową historię. Składa się w 90% z całkowicie nowych komponentów i jest też dłuższe o 15 cm od poprzednika i większe gabarytowo.

Samochód został zbudowany na platformie SPA (Scalable Product Architecture), która będzie bazą wyjściową do tworzenia kolejnych modeli marki. Nowa płyta SPA ma również sprzyjać stosowaniu nowych rozwiązań technologicznych w przyszłości.

volvo wnetrze

Wnętrze to odpowiednik pokoju w pięciogwiazdkowym Hiltonie. Skóra, drewno i aluminium wysokiej jakości. I tablet, który stanowi centrum dowodzenia – zarządza nawigacją, komputerem pokładowym, systemem audio i aplikacjami, które mogą być zintegrowane z systemem iOS lub Android.

Pod maską SUV-a znajdziemy czterocylindrowy silnik. W ofercie będą wersje w benzynie (T5 – 254 KM i 350 Nm i mocne T6 – 320 KM, 400 Nm) oraz dieslu (D5 AWD 225 KM i 470 Nm i D4 190 KM i 400 Nm). Docelowo dostępna będzie też hybryda T8 typu plug-in, czyli gniazdkowóz (współpracujące ze sobą silniki benzynowy z elektrycznym mają generować prawie 400 KM).

Samochód trafi do sprzedaży w 2015 roku. W przedsprzedaży będzie można nabyć wersję limitowaną First Edition z indywidualnym numerem seryjnym. Volvo zbuduje tylko 1927 takich egzemplarzy i będzie można je zamawiać od września. 

Źródło zdjęć: jalopnik.com, volvocars.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze