Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dodge Charger SRT Hellcat – zły sen ekologów

W Europie koncerny dwoją się i troją w zachwalaniu swoich nowych modeli, które mają zużycie paliwa na poziomie ekspresu do kawy i emisje CO2 bliską zeru. Rządzi downsizing, mała pojemność, normy unijne i 1,0 EcoBoost Forda.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nawet wiceprezes Mercedesa, przedstawiając nową hybrydową pięćsetkę ze znaczkiem S podkreśla, że wóz pokonuje bezemisyjnie 33 km, i w ogóle to pali tylko 2,8 l/100 km. Jakby to była najważniejsza informacja dla potencjalnych nabywców luksusowej limuzyny, której cena bazowa wynosi pół miliona złotych. A w USA Tim Kuniskis (CEO Dodge’a i wróg publiczny numer jeden ekologów) w nieskrępowanej rozmowie z Jay’em Leno mówi z dumą o ogromnej mocy i paliwożernym niczym ruski czołg T-55 Challengerze SRT Hellcat.

Teraz Dodge Challenger SRT będzie miał bliźniaczego brata – do sprzedaży trafia Charger SRT Hellcat, okrzyknięty już najszybszym i najmocniejszym sedanem świata.

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-29

Silnik V8 o pojemności 6,2-litrów generuje magiczne 707 KM mocy i 881 maksymalnego momentu obrotowego. Samochód rozpędza się do 328 km/h, a pierwszą setkę łyka w 3,7 s. Wysyła również wyraźny sygnał dla wszystkich fanów wyścigów na 1/4 mili – pokonanie tego dystansu zajmuje mu tylko 11 sekund.

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-12

Charger jest cięższy od Challengera o ok. 45 kg, ale dodatkowy ciężar ma wpływ na lepszy start w sprincie na ćwierć mili. Za hamowanie odpowiedzialne są tarcze Brembo o średnicy 390 mm (sześciotłoczkowe zaciski z przodu i czterotłoczkowe na tylnej osi).

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-2

Sportowy sedan dostępny będzie wyłącznie z napędem na tylne koła i 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Cena nie jest jeszcze znana, ale nieoficjalnie mówi się, że będzie zaczynać się od 60 000 dolarów.

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze