Twój blog motoryzacyjny

Rekordowy drift, mocniejszy Viper i japońska reklama Toyoty Hilux

Rekordy w drifcie pękają każdego roku niczym bańki mydlane. Wśród tych, którzy przyczyniają się do rozwoju tej dyscypliny sportu samochodowego jest Harald Muller.

15 lipca niemiecki drifter jeździł bokami na specjalnie nawodnionym torze w Turcji przez bite dwie godziny i dwadzieścia pięć minut, pokonując w tym czasie 144 km (dokładnie 144,126 km) i ustanawiając nowy rekord Guinnessa na najdłuższy drift. Zeszłoroczny wynik należał do Johana Schwartza (BMW M5) i wynosił 82,5 km. Muller poruszał się zmodyfikowaną Toyotą GT86.

Wzrost mocy nigdy nie jest złą wiadomością, ale w przypadku samochodu sportowego, a takim niewątpliwie jest Viper, 5 koni mechanicznych więcej szokuje jak śnieg zimą w Tatrach. Jak donosi Road and Truck, Viper, który ma pod maską silnik V10 o pojemności 8,4-litrów i mocy 640 KM, w modelu na rok 2015 będzie oferowany jako Dodge i będzie miał 645 KM. Możemy wyobrazić sobie tę sensacyjną informację na folderach reklamowych – „Nowy Viper. Mocny jak nigdy”.

Toyota Hilux zabiera „białe kołnierzyki” na przygodę życia. Gwarantuje podwyższony puls (doki-doki), spotkanie z gorylem i ‘robot dance’ z tubylcami.


Źródło: carscoops.com, roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze