Twój blog motoryzacyjny

Nowy Smart

Smart jest jak powszechnie wiadomo samochodem, który ma pewne zauważalne od razu ograniczenie: niewielki rozmiar. W tym sensie dyskryminuje wszystkich bardzo wysokich, tęgich, wielodzietnych i cierpiących na klaustrofobię. Szczególnie tyczy się to modelu ForTwo. Nikt jednak o zdrowych zmysłach nie powie, że jest on nudny jak flaki z olejem. Wczoraj w Berlinie zaprezentowano nowego Smarta ForTwo i Smarta ForFour.

2015-Smart-ForTwo-ForFour-60

Lubię Smarta za dystans do siebie, ironię i poczucie humoru w przedstawianiu swoich zalet. Żadna inna marka na świecie nie może sobie pozwolić na tak fajną reklamę, jak ta w wykonaniu Smarta sprzed kilku lat na butelkach Pepsi:

Smartcar

Bo też żaden samochód na świecie nie ma takiego promienia skrętu jak mikrus Daimlera. Wynosi on w Smart ForTwo zaledwie 6,95 m.

Nowy Smart to mariaż Mercedesa z Renault Twingo. Ma silnik umieszczony z tyłu i napęd na tylną oś. Dostępny będzie z 1-litrową, trzycylindrową jednostką benzynową (71 KM i 91 Nm) oraz z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 0,9-litra (90 KM i 135 Nm). Z czasem tę ofertę ma uzupełnić jeszcze silnik o mocy 60 KM. Silniki będą współpracowały z 5-biegową, manualną skrzynią biegów oraz 6-biegowym dwusprzęgłowym automatem.

Samochody będzie można nabyć w 3 opcjach wyposażenia, a w standardowym pakiecie znajdziemy m.in. system chroniący przed bocznym wiatrem (crosswind assist), a za dopłatą system utrzymywania auta na pasie ruchu oraz system wspomagający ruszanie ze wzniesienia. Smart trafi do sprzedaży w Europie w listopadzie.

 

 

Źródło: smart, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze