Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Freak Race, czyli zabawa po fińsku

Podobno istnieje 177 000 (słownie: sto siedemdziesiąt siedem tysięcy) sposobów wiązania krawata, a tylko jeden sposób: jak perfekcyjnie wywołać burzę piaskową. Trzeba mieć 1. zmodyfikowanego Forda Custom DeLuxe Coupe (względnie Hudsona Horneta) i 2. fiński piach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ford Custom DeLuxe został zaprezentowany w 1949 roku. Był wtedy totalną nowością
z racji swojego wyglądu. W oczy rzucała się pontonowa karoseria. Za oryginalnym designem i konstrukcją nadwozia stał Mercury. Pojazd miał V8 pod maską (są też modele z 6-cylindrową jednostką umieszczaną wzdłużnie nad osią poprzeczną), 100 KM, trzybiegową manualną skrzynię i hamulce bębnowe.

Forda Custom DeLuxe można spotkać nawet na polskich drogach – w sedanie jeździł
w Sosnowcu jako ślubowóz. Fińscy miłośnicy starego amerykańskiego żelaza z Ford Freak Club uznali, że ten samochód, odpowiednio przerobiony, świetnie nadaje się także do innych celów.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze