Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Jaguar F-Type Project 7

Kiedy rok temu pokazano koncept Jaguara F-Type Project 7, mało kto wierzył w to, że powstanie jego produkcyjna wersja. W przeciągu 12 miesięcy koncept przerodził się jednak w pełnoprawną wersję pojazdu i dziś oficjalnie debiutuje, otwierając brytyjski Goodwood Festival of Speed.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


F Type Project 7

Zamiast jednego fotela, teraz są dwa, więc nabywca będzie mógł jeździć z pasażerem. Wloty powietrza z przodu są większe, a tylne skrzydło zostało zmienione, by zachować aerodynamiczny balans przód – tył. Przeprofilowana została również szyba i lusterka. Bez zmian pozostała charakterystyczna płetwa za siedzeniem kierowcy. Wóz w standardzie ma ceramiczne hamulce, sztywniejsze sprężyny i wzmocnione zawieszenie.

Według producenta to najszybszy i najmocniejszy Jaguar w historii marki. Pod maską znajduje się 5-litrowa jednostka V8 o mocy 575 KM i momencie obrotowym na poziomie 680 Nm. Napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni Quickshift. Pierwszą setkę pojazd osiąga w 3,9 s, a jego maksymalna prędkość oscyluje wokół 300 km/h. Cena ma wynosić ok. 150 000 GBP.

Jaguar F Type Project 7 powstanie w liczbie 250 egzemplarzy.


Źródło: grrc.goodwood.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze