Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Kozioł na rowerze, czyli o przemieszczaniu się słów kilka

Za dzisiejszym wpisem stoi pewien dorodny kozioł z Addis Abeba. Uświadomił mi bowiem z pozoru oczywistą rzecz – posiadanie auta daje wolność i możliwości, których często nie doceniamy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Na początek krótki film:


Płynność ruchów i opanowanie zarówno etiopskiego rowerzysty, jak i kozła każą przypuszczać, że nie jest to ich pierwsza wspólna przejażdżka. Z pewnością przemieszczali się już w ten sposób wielokrotnie. Być może nawet łączy ich przyjaźń i w połowie drogi zmieniają się – kozioł przejmuje kierownicę, żeby jego pan mógł przez chwilę odpocząć na zwierzęcym grzbiecie. O wiele bardziej prawdopodobne jednak jest to, że ten tandem wynika z przymusu, a wybór środka lokomocji ograniczony jest do roweru. Bicykl to ich jedyna dostępna opcja.

W świecie, w którym my żyjemy posiadanie auta jest czymś tak naturalnym, że przestaliśmy patrzeć na samochód jako na środek transportu. Auto musi się podobać, być szybkie spod świateł, posiadać wielostrefową klimatyzację, skórzaną tapicerkę i lekkie felgi BBS. Dobrze, żeby było też funkcjonalne i bezpieczne, miało 10 poduszek powietrznych oraz 5 gwiazdek w teście Euro NCAP. Dopiero kozioł jadący na rowerze uzmysławia, iż wygodne i łatwe przemieszczanie się z punkty A do punktu B w niektórych krajach wcale nie jest takie oczywiste.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze