Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dodge Challenger SRT Hellcat – wóz z piekła rodem

Czym mógłby jeździć Diabeł po naszym padole? Prawdopodobnie wybrałby nowego Dodge Challenger SRT Hellcat. Auto pod maską posiada „ponad 600 KM” (pewnie 666) i jest nieujarzmioną bestią z serii american muscle car.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Kiedy czytam w sieci o nowym Dodge’u Challenger SRT Hellcat i jego krytykach, to przypomina mi się historia pewnego afrykańskiego plemienia, które mieszkało sobie z dala od cywilizacji, mając jednak z nią kontakt dzięki telewizorowi i antenie satelitarnej. W telewizji oglądano tylko dwa kanały: sportowy i ten powszechnie znany jako „parno i duszno”. Traf chciał, że do wioski przybył misjonarz i zaczął ich nawracać na „właściwą drogę”. Wódz plemienia nie chciał jednak rezygnować z przyjemności, którą dostarczała mu cywilizacja i wpadł na pomysł jak obejść zakaz i zarazem pozostać moralnie czystym. Po każdym seansie zabierał swoich współplemieńców na klepisko przed chatę, by razem odtańczyć rytualny taniec w ramach przeprosin za złe zachowanie. Potem wszyscy wracali przed telewizor na kolejny odcinek z Teresą Orlowski i jej niemieckimi koleżankami.

Tim Kuniskis, szef Dodge’a, jest jak wódz owego plemienia, z tą różnicą, że nie czuje się winien wobec świata, iż ze współtworzenia Challengera czerpał przyjemność i ogromną satysfakcję. Tim Kuniskis robi swoje i nie przejmuje się krytykami. Nikogo nie zamierza przepraszać za to, że wypuścił na rynek wóz pięć razy bardziej perwersyjny od The Pussycat Dolls. Równocześnie przyznaje, że SRT Hellcat nie jest dla każdego. Na całe szczęście.

SRT ma pod maską silnik 6,4 HEMI V8 o mocy 492 KM i maksymalnym momencie obrotowym 643 Nm. Wersja Hellcat została wyposażona w jednostkę HEMI V8 o pojemności 6,2 l z kompresorem. Generowana moc to wspomniane już wcześniej ponad 600 KM. Samochód może pochwalić się 20-calowymi felgami i potężnymi tarczami hamulcowymi o średnicy 390 mm.
Zobaczcie jak prezentuje się w ruchu:

 
Źródło zdjęcia: motortrend.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze