Twój blog motoryzacyjny

Mercedes G63 6×6 według Mansory

Firma tuningowa Mansory przedstawiła swoją wizję Mercedesa G63 6×6. Trudno nie odnieść wrażenia, że oto jesteśmy świadkami szczególnej licytacji speców od podkręcania silników, którzy z masywnego 6-kołowego pojazdu uczynili królika doświadczalnego.

AMG-6x6-Front1200

Wystarczy wspomnieć, że zaprezentowana w zeszłym roku wersja G63 AMG napędzana była 5,5-litrowym silnikiem V8 o mocy 536 koni i chwaliła się momentem obrotowym wynoszącym 760 Nm. Ten sam Mercedes w modyfikacji dokonanej przez Brabusa kilka miesięcy później miał 700 KM i 960 Nm. A jest jeszcze firma Dartz, która ostatnio postanowiła ubrać go w pancerną zbroję.

Tunerzy Mansory dorzucili więcej do kotła. Pogrzebali w tłokach, łożyskach i w głowicach cylindrów, zamontowali nowy układ wydechowy o wysokiej wydajności i podnieśli moc do 840 KM, a maksymalny moment obrotowy ograniczyli do 1000 Nm. Pojazd zmienił się też wizualnie – przeprojektowano reflektory, zmodyfikowano grill, pojawiły się też wstawki z włókna węglowego w obudowach lusterek i listwach progowych.

AMG-6x6-rear1200

Jednym zdaniem – karuzela się kręci, czas nie stoi w miejscu, wyścig zbrojeń trwa.

 
Źródło: Mansory


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze