Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Maserati Alfieri – auto, które koi zmysły

Wyobraź sobie, że w ramach dziwnego eksperymentu psychologicznego zostajesz zamknięty w jednym pokoju z ultraortodoksyjnym miłośnikiem BMW, bojowo nastawionym wyznawcą czterech pierścieni i Skodziarzem z dziada pradziada, który na przedramieniu ma wytatuowaną trójwymiarową strzałę.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


To całkiem mili, rodzinni i do rany przyłóż faceci, ale jeśli chodzi o przywiązanie do swojej marki to większych fanatyków w okolicy ze świecą szukać. Każdy z nich kocha swój wóz ponad zdrowy rozsądek i etykietę savoir vivre. I każdy z nich jest pod tym względem bardziej porąbany od kubika drewna w tartaku.

Wyobraź sobie, że musisz spędzić z nimi cały tydzień, współpracować na zajęciach grupowych podczas składania origami i spać w pomieszczeniu wielkości toalety w pociągu pospiesznym relacji Kraków-Warszawa. A gdy od stężonego napięcia zaczną pękać żarówki, twoim zadaniem jest nie dopuścić do rozlewu krwi. Pełnisz rolę rozjemcy i jesteś buforem bezpieczeństwa. Co zrobić, gdy między tą trójką dojdzie jednak do spornej sytuacji? Jak rozładować złe emocje?

Rozwiązanie tego teoretycznego problemu podsunęło mi Maserati ze swoim modelem Alfieri. Dyrektor generalny włoskiego koncernu, Harald Wester, ujawnił niedawno, że koncept, który powstał z okazji 100-lecia marki, trafi do produkcji w 2016 roku. Jest to najlepsza wiadomość od czasów wynalezienia koła.

maserati-alfieri-03-1

Jeśli muzyka łagodzi obyczaje, to samo zdjęcie tego zjawiskowego coupe działa jak wiadro herbaty z melisą. I chociaż CEO Maserati tego nie potwierdził, to jestem gotów uwierzyć, że od samego patrzenia na Alfieri zwiększa się również IQ, rodzi zamiłowanie do sztuki, a człowiek staje się bardziej uduchowiony.

maserati-alfieri-01-1

Auto napędzać będzie jednostka V6. W wersji podstawowej będzie miała 410 KM i napęd na tył. Dostępne będą również mocniejsze warianty z napędem na cztery koła, o mocy 450 KM i 520 KM. W Wielkiej Brytanii ceny mają kształtować się na poziomie 70 000 GBP.

Maserati Alfieri pokazano po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Genewie i najlepiej obejrzeć je na filmie:

 

 

Źródło zdjęć: autoblog


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze