Twój blog motoryzacyjny

Smart ForTwo z silnikiem Chevroleta

Smart to wdzięczny pojazd do modyfikacji. Auto, którego idea zrodziła się w głowie Nicolasa Hayeka, producenta zegarków Swatch, i została przekuta w czyn za sprawą Mercedesa na początku lat 90., jest polem doświadczalnym dla wszelkiej maści konstruktorów i miłośników tuningu.

Grupa zapaleńców z USA wzięła na warsztat Smarta ForTwo i dokonała przeszczepu jego silnika – miejsce malutkiej jednostki zajął słynny motor V8 big block, montowany w takich autach jak m.in. Chevrolet Impala czy Camaro. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i ogromny silnik był w stanie się zmieścić, nadwozie Smarta zostało osadzone na specjalnej ramie. Po operacji pacjent czuł się dobrze, czego dowodem jest ten krążący od kilku dni po Internecie film:


Jest to już kolejny przypadek, kiedy ten nie grzeszący rozmiarami pojazd zyskuje nowe „serce”. Być może pamiętacie Smarta z silnikiem od Suzuki Hayabusa:

 


Źródło: youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze