Twój blog motoryzacyjny

Urodzinowe MG Dynamo EV

Rok 2014 to kumulacja okrągłych urodzin wśród marek samochodowych. Mustang obchodzi 50. rocznicę debiutu, Toyota RAV4 skończyła 20 lat, BMW M5 świętowało 30 wiosen, a Mazdzie MX-5 stuknęło już 25 lat. Do grona tegorocznych solenizantów zalicza się również brytyjska marka MG. 90 lat istnienia zamierza uczcić nowym pojazdem o napędzie elektrycznym.

MG-Dynamo-EV-Concept[10]

MG Dynamo, który ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na małe samochody, tak naprawdę jest kalką chińskiego elektryka Roewe e50 ( fakt ten szczególnie nie dziwi, ponieważ zarówno MG jak i Roewe należą do SAIC Motors). Przewidywany zasięg na pełnym ładowaniu podobno wynosi ok. 80 km, a naładowanie baterii do 80% ma zajmować nie więcej niż 30 minut.

Koncept zostanie pokazany 21 i 22 czerwca podczas eventu na torze Silverstone. Wkrótce ranking dostępnych pojazdów elektrycznych na rynku europejskim.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze