Twój blog motoryzacyjny

Mustang – powrót do przeszłości

Historia czasem zatacza koło. Chociaż w przypadku Mustanga nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przypadku. W 1965 roku, kiedy kierownictwo Forda zadecydowało o nietypowej promocji auta z galopującym koniem, polegającej na wywiezieniu go w częściach na 86. piętro Empire State Building, już wtedy musiało być świadome tego, że jeśli końca świata nie będzie, to powtórzą ten wyczyn w okrągłą rocznicę.

„Powtórka z rozrywki” nastąpiła dokładnie na 50. urodziny Mustanga (debiutował oficjalnie 17 kwietnia 1964 roku). Samochód w sześciu częściach trafił do windy, a następnie na taras widokowy wieżowca, który należy do najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko Nowego Jorku, ale i całego kraju. Można nie darzyć Mustanga sympatią, trudno jednak znaleźć bardziej spektakularny przykład promocji marki motoryzacyjnej na świecie.

O 12 faktach z historii Mustanga przeczytacie tutaj.

Źródło: newyork.cbslocal.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze