Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Magnus Walker i Porsche 911

Odpowiedź na pytanie z kwestionariusza Prousta: „kim lub czym chciałbyś być, gdybyś nie był tym, kim jesteś?” nie sprawiłaby mu najmniejszych problemów. Nosi brodę jak Gandalf Szary, chodzi w podartych dżinsach i kocha stare rzeczy spod znaku vintage. Nazywa się Magnus Walker i jest największym na świecie świrem na punkcie Porsche 911.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


MagnusWalker

Miałem o nim wspomnieć w tekście na temat filmów, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednak wielka pasja i miłość do „dziewięćset jedenastki”, którą Magnus Walker zamienił w obsesję, zasługuje na odrębny post. Anglik Magnus Walker jest przedsiębiorcą, mechanikiem-samoukiem i artystą. Prowadzi sklep z ciuchami i gadżetami, startuje w rajdach oraz zajmuje się restaurowaniem i modyfikowaniem według własnej wizji Porsche 911. Rzadko kiedy sprzedaje zmodyfikowane przez siebie modele, ale jeśli już do tego dochodzi to, w zależności od egzemplarza, ceny zaczynają się od 40 000 $ do 130 000 $.

Przygoda Magnusa z Porsche 911 rozpoczęła się w 1977 roku, kiedy miał 10 lat. Wtedy to po raz pierwszy zobaczył na własne oczy na targach samochodowych w Londynie Porsche 911 Turbo (930) Martini Special Edition. Ten wóz stał się jego inspiracją i uruchomił lawinę fascynacji na całe życie. W 1986 roku Magnus wyjeżdża do USA i osiada w Los Angeles. Swoje pierwsze Porsche 911 nabywa 1992 roku, w wieku 25 lat. Obecnie kolekcja Magnusa liczy ok. 50 aut (głównie z okresu 1964-1973) i zajmuje dwupiętrowy magazyn.

Magnus Walker o swojej pasji, DNA Porsche 911 i filozofii budowania aut:

 

30-minutowy portret Magnusa Walkera:

 

3xP – przestrzeń, piasek i Porsche 911:

 

Źródło: http://magnuswalker911.blogspot.com/


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze