Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Pokaż mi swoją gałkę (zmiany biegów), a powiem Ci kim jesteś

Twoje stopy są na pedałach, ręce najczęściej trzymasz na kierownicy, ale tym, co tak naprawdę łączy Cię z samochodem jest dźwignia zmiany biegów – pręt, który w górnej części zakończony jest gałką. A z gałki można czytać podobnie jak z fusów.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Plymouth Road Runner Superbird

Mopar Pistol Grip

Twój uścisk dłoni jest jak imadło i przywitanie się z Tobą nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem. Wyznajesz konserwatywne poglądy i masz pozwolenie na broń, którą kolekcjonujesz. Twój pradziad był członkiem Ku Klux Klanu, tak jak Twój dziad i ojciec. Ty również kultywujesz rodzinne tradycje. Uprawiane sporty: polowanie i rzut młotem. Ulubiona powieść: „Wszystkiego, co wiem o kobietach, nauczył mnie mój traktor”.

Pagani Huayra

2013-pagani-huayra

Stworzenie tylko samej gałki jest w tym przypadku bardziej czasochłonne niż budowa od podstaw auta na standardowej linii produkcyjnej. Jest ona dopracowana do perfekcji i wymuskana jak Twoje dłonie. Prawdopodobnie prowadzisz monotonne życie w dużej metropolii, masz ładną ale nudną żonę i przewidywalny kalendarz zajęć do 2020 roku. Prawdziwych emocji dostarcza Ci niedzielna przejażdżka za miasto.

Audi R8

audi r8

Lubisz czuć pod palcami zimny metal. Kręci Cię to, że drążek jest idealnie dopasowany do dłoni. Wyczuwasz jego zapach, a nawet skład chemiczny. Podczas szybkiej jazdy wyobrażasz sobie, że tak właśnie musi wyglądać reakcja termojądrowa od środka. Zimna fuzja dokonuje się w gałce, którą mocno dzierżysz w ręce jak kij bejsbolowy. Zdarza Ci się też myśleć, że Audi R8 to Wielki Zderzacz Hadronów, a Ty z dwiema paczkami na liczniku odkrywasz Bozon Higgsa. Jesteś nieuleczalnym idealistą i żaden koniec świata tego nie zmieni.

Delahaye (1938)

Delahaye-1938-gear-shift-lever-b

Jesteś ekscentrycznym oryginałem, który żyje przeszłością, z dala od cywilizacji i dostępu do mediów. Myślisz, że nadal jest rok 1940 i na widok lecącego samolotu chowasz się do bunkra, który kazałeś wybudować za ogromne pieniądze. Masz jednak klasę i urok Seana Connery, i co najważniejsze – wyczucie piękna. Twoje życie wewnętrzne zawsze będzie harmonijne.

Ferrari F355

ferrari

Może i łopatki przy kierownicy są szybsze i wydajniejsze, ale nie ma w nich artyzmu. A Ty jesteś sybarytą, estetą i psychopatą na punkcie szczegółów i sztuki. Ferrari F355 kupiłeś tylko ze względu na uroczą gałkę zmiany biegów. Pedantyzm sprawia, że życie na co dzień z Tobą nie należy do najłatwiejszych, dlatego przypuszczalnie jesteś samotnym wilkiem, sfrustrowanym milionerem lub seryjnym mordercą.

Porsche 917

Porsche 917

Gałka zmiany biegów pokryta jest balsą – gatunkiem drzewa, które rośnie w Ameryce Południowej. Świadczy to, że oprócz adrenaliny, którą potrzebujesz do życia jak tlenu, masz również dobry gust i niezłe wyczucie estetyczne. Twoje życie to surfing na fali emocji. Przypomina totolotek – najczęściej przegrywasz, ale walczysz dalej.

Fiesta ST

kenblock

Nazywasz się Ken Block albo jesteś jego naśladowcą, psychofanem i stalkerem. W pierwszej opcji doradzasz twórcom Need for Speed, melanżujesz i wciągasz koks z Aaronem Paulem (serial Breaking Bad) oraz zrywasz asfalt 650-konną Fiestą w San Francisco. W drugiej opcji robisz dokładnie to samo, tylko z kumplem z podstawówki, stuningowanym Fiatem 126p, w Ełku na Mazurach. Generalnie jesteś urodzony w czepku i będziesz żył długo i szczęśliwie.

Spyker C8

spyker C8

Jesteś królem życia, a drążek zmiany biegów jest Twoim berłem i symbolem władzy, jaką posiadasz. Wszystko Ci się udaje albo uchodzi płazem. Kojoty łaszą Ci się do nóg, bezpańskie psy jedzą z ręki, a czarne koty mają pecha. Dożyjesz sędziwego wieku, a Twoje nazwisko znajdzie się w Wikipedii.

 

Źródło zdjęć: jalopnik.com, facebook.com/KenBlockRacing


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze