Twój blog motoryzacyjny

Koenigsegg Agera One:1

Podobno, żeby poprawnie wymawiać jego nazwę, trzeba ukończyć 3-dniowy kurs u dyplomowanego szwedzkiego lingwisty-logopedy. Według wiejskiej legendy jest tak bardzo szybki, że jego przejazd w obrębie zabudowań wywołuje tornado, które zrywa papę z dachu razem z dachem. Nie wspominając o tym, że mleko się zsiada, a kury w zagrodzie nie chcą znosić jaj. Najgorsze jest jednak to, że teraz ma być jeszcze szybszy. Koenigsegg pochwalił się swoim supersamochodem.

Koenigsegg-One1-3[2]

Szwedzki potwór ma prędkościomierz, na którym nie bez kozery widnieje 440 km/h, a „cztery paczki” łyka w 20 sekund. Superauto wyposażone jest w ceramiczne hamulce z aż 6 tłoczkami zacisku z przodu i 4 z tyłu. Że nie są one z żeliwa, świadczyć ma fakt, iż Koenigsegg Agera One:1 potrzebuje zaledwie 28 metrów, by wyhamować z prędkości 100 km/h.

Koenigsegg-One1-2[2]

Stosunek jego mocy do masy wynosi 1:1. Napędza go 5-litrowy silnik V8, który generuje 1360 KM i 1371 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Waga pojazdu to 1360 kg. Przeciążenie podczas wchodzenia nim w zakręt sięga 2G i robi z twarzy galaretę.

Koenigsegg-One1-6[2]

Koenigsegg Agera One:1 zadebiutuje na marcowych targach samochodowych w Genewie. Supersamochód ma powstać w 6 egzemplarzach i podobno na Bliskim Wschodzie szejkowie grają już w marynarza o pierwszeństwo zakupu.

 

 

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze