Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hennessey Venom GT z nieoficjalnym rekordem prędkości – 435,31 km/h

Hennessey kocha ustanawiać rekordy. Na pasie do lądowania wahadłowców kosmicznych w Kennedy Space Center ustanowił  kolejny – dla najszybszego dwumiejscowego auta sportowego. Złamał barierę 435 km/h i pokonał Bugatti Veyron (W 2010 roku Veyron Super Sport uzyskał 434,21 km/h).


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


venom

Rekord jednak jest nieoficjalny, bo przejazd miał miejsce tylko raz (według regulaminu musi mieć miejsce dwukrotnie, w przeciwnych kierunkach, a osiągnięta prędkość powinna zostać uśredniona z dwóch przejazdów). NASA nie wyraziła zgody na ponowny przejazd. Hennessey nie spełnia również wymogów, co do seryjności swoich pojazdów. Żeby rekord trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, auto musi powstać w co najmniej 30 egzemplarzach. Do tej pory powstało 11 wozów, a Hennessey nie zamierza przekraczać 29 sztuk.

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze