Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Kamera GoPro w wersji retro

Kiedy w 2002 roku Nick Woodman, surfer i snowboardzista, zbudował pierwszy prototyp sportowej kamery GoPro, nie przypuszczał nawet, że kilka lat później jego produkt tak bardzo zdominuje światowy rynek, a jego samego uczyni miliarderem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Obecnie kamery GoPro są na porządku dziennym i cieszą się popularnością nie tylko wśród miłośników sportów ekstremalnych. Z powodzeniem używamy je na co dzień podczas jazdy autem, motorem, czy rowerem. Są lekkie, łatwe w obsłudze, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne typu błoto, kurz czy śnieg. Najnowsze modele (GoPro Hero 3+ Black) oferują również znakomitą jakoś obrazu. Można zaryzykować tezę, że gdyby nie zaawansowana technologia GoPro, Ken Block nie byłby królem na youtube, a jego wyczyny nie cieszyłyby się aż taką popularnością w sieci.

 

Życie przed GoPro jednak również istniało. Świadczą o tym te niezwykłe, archiwalne fotografie. GoPro w wersji retro z lat 60. nazywała się po prostu „helmet cam’ i stosował ją wielokrotnie m.in. Jackie Stewart (zwany The Flying Scot) – brytyjski kierowca Formuły 1 i trzykrotny mistrz świata.  Stewart używał aparatu fotograficznego Nikon F, który był wbudowany w kask. Zdjęcie pochodzi z 1966 roku z Monaco GP, a jego autorem jest Rainer W. Schlegelmilch:

Jackie-Stewart-with-his-Nikon-F

tumblr_lzjptf0osU1qz6f9yo1_500

Z kamerą na pokładzie, czyli ekstremalne filmowanie w latach 60. wyglądało tak:

310231_2210493820742_1199388737_32054314_1055623418_n

 

Źródło: jalopnik.com, http://sharonov.tumblr.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze