Twój blog motoryzacyjny

O pierwszym pojeździe Porsche i specyficznej kampanii reklamowej modelu 911

Muzeum Porsche stuknęło w tym miesiącu 5 lat. Z tej okazji zaprezentowano szczególny pojazd, który jest uznawany za pierwszy samochód skonstruowany przez Ferdinanda Porsche. Jest nim elektryczny Egger-Lohner C.2 Phaeton z 1898 roku.

Napęd elektryczny pojazdu, nazywanego w skrócie P1, ważył 130 kg, miał moc 3 KM i osiągał maksymalną prędkość 35 km/h. Jego zasięg wynosił 80 km, co stanowi niezły wynik nawet współcześnie.

Ferdinand przetestował automobil w 1899 roku w Berlinie podczas 24-milowego wyścigu dla aut elektrycznych – wygrał go dojeżdżając do mety z 18-minutową przewagą nad innymi uczestnikami.

Uroczyste odsłonięcie pojazdu w muzeum w Stuttgarcie zbiegło się w czasie z najnowszą kreacją reklamową agencji Fred & Farid z Szanghaju. Prace są dość osobliwe:

 

Wcześniejsze prace tej agencji dotyczące modelu 911 wyglądały tak:

Źródło: fredfarid.com/eng/, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze