Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Gran Turismo a jazda po alkoholu – belgijska kampania społeczna

Na początku pomyślałem sobie, że kampania belgijskiej organizacji  Responsible Young Drivers skierowana jest tylko do pokolenia Y, generacji „klapek i iPodów”, wychowanej na Gran Turismo i Need For Speed, do graczy, którzy wiecznie mają odciski na palcach od pada i rozszerzone od pikseli źrenice jak po atropinie. I tak jest w istocie, choć nie do końca.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W skrócie: Responsible Young Drivers nakręciła spot, w którym bez prawienia morałów, pouczania i grożenia paluszkiem pokazuje jak jazda po alkoholu wpływa na czas i szybkość reakcji kierowcy. Głównym bohaterem i królikiem doświadczalnym jest jeden z najlepszych belgijskich graczy w Gran Turismo. Zawodnik pokonuje okrążenie przed spożyciem promili i po spożyciu promili.

Grupą docelową kampanii są oczywiście młodzi ludzie, których żywioł stanowią gry komputerowe, ale przesłanie tego spotu jest czytelne i jasne nawet dla rdzennych mieszkańców Papui Nowej Gwinei: grę można restartować dowolną ilość razy, życia nie. Dlatego don’t drink and drive.


Przy okazji warto przypomnieć inne ciekawe akcje społeczne na rzecz bezpieczeństwa na drodze, które miały miejsce w przeszłości. Znajdziecie je tutaj i tutaj.

 

Źródło: youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze