Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Przyszłość to autonomiczne samochody?

Próby stworzenia całkowicie autonomicznego pojazdu, który byłby niczym wóz z serialu Knight Rider, trwają. Obok Volvo, Mercedesa, Toyoty, Nissana czy Forda, takim projektem chwali się również Renault.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  Co ciekawe, IHS Automotive przewiduje, że w 2025 roku na całym świecie będzie 230 000 samojeżdżących pojazdów, a w 2050 – niemal każdy nowy samochód będzie wyposażany w tego typu inteligentne systemy automatycznego sterowania.

Renault-PAMU-1_thumb[1]
W Europie już teraz rząd brytyjski dał zielone światło dla rozwijania projektu autonomicznych pojazdów i jeszcze w tym roku pierwsze testy aut bez kierowców będą przeprowadzane na drogach publicznych. Brytyjski Departament Transportu upatruje w nich szansę na poprawę płynności ruchu, rozładowanie korków i zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Podobnie rzecz ma się w Szwecji, gdzie na ulicach Goteborga w tym roku Volvo rozpoczyna program testów tzw. „self-driving cars”. W 2017 roku planuje się ich wprowadzenie do ruchu ulicznego.

 

Przyszłość motoryzacji to pojazdy widmo?

 

Źródło: autoblog.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze