Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Postanowienia noworoczne

Zacząć ten rok z przytupem. Z wysokiego C. Spalić gumę na mieście jak Ken Block albo przynajmniej zrobić rundę wokół stodoły jak ci wariaci z Tax the Rich. Nie dać się przeciwnościom losu, złej pogodzie ani wyboistym drogom. Omijać wyboiste drogi.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Postanowienia Noworoczne

Nie jeździć na oparach. Być otwartym na wiedzę. Sprawdzić w słowniku, co to znaczy eco-driving. Przeczytać do końca „Jazdę z Hołkiem. ABC kierowcy”. Przeglądy wozu robić regularnie i w sprawdzonym serwisie. Naładować akumulator. Wymienić wreszcie tę przepaloną żarówkę. Kontrolować poziom oleju i innych płynów. Nie oszczędzać na myjni. Rzadziej używać klaksonu, a częściej się uśmiechać. Nie prowokować na światłach kierowców w BMW M3, bo nie każdy znaczek M3 to falsyfikat. Podczas postoju w korku posłuchać ZZ Top – bo podobno nic tak nie odpręża jak trójka brodaczy i ten charakterystyczny gitarowy riff (wcześniej jednak koniecznie naprawić odtwarzacz CD). Unikać korków – bo nawet ten gitarowy riff nie gwarantuje odprężenia. Dostrzegać innych na drodze, szczególnie właścicieli Skód, rozwozicieli pizzy na skuterach, rowerzystów i pieszych na pasach. Zwracać też baczną uwagę na bezpańskie psy i czarne koty. Nie jeździć pod prąd. Nie parkować na chodnikach. Pamiętać o parkometrach. Nie blokować wyjazdu sąsiadce. Spieszyć się powoli. Mieć szczęście. W ostateczności być jak kierowca ciężarówki Gaz 51, któremu żadne drzewo nie straszne:

A jaka jest wasza wyliczanka noworocznych postanowień? 🙂

 

Źródło zdjęcia: the-better-man.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze