Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini kucharzy, Mustang GT pręży muskuły na słynnej Route 66, a elektryczny Up dudni jakby miał V8 pod maską

1. Były już grillowane kiełbaski, nadszedł czas na smażonego indyka (a ja wciąż czekam na płucka z dzika podlewane czerwonym winem). Lamborghini Aventador udowadnia, że jest nie tylko supersamochodem, ale i najlepszym (i najdroższym) piekarnikiem na świecie.


2. Dziwnym trafem ten stary jak świat 16-sekundowy fragment z Rally di Como z 2012 roku, podczas którego Robert Kubica, jadąc z kosmiczną prędkością swoim Citroenem C4 WRC, idealnie dobiera apex, powraca jak bumerang i uderza w Internety.


3. Na dźwięk silnika V8 wielu z nas na ulicy podnosi głowę do góry i strzyże nerwowo uszami jak zając na widok charta. W pełni elektryczny Volkswagen Up również zapragnął ulicznej atencji. W tym celu zwrócono się o pomoc do beatboxera Fatima Sahina. Jest to chyba pierwsza tego typu promocja samochodu elektrycznego:

 

4. Być może jest to już ostatni moment na to, by na żywo, w idealnym stanie zobaczyć Bel Aira, Buicka LeSabre z 1959 roku, czy przedwojennego, jeżdżącego DeSoto z grillem od Wołgi i silnikiem od Łady. Po 50 latach Kuba znosi ograniczenia importu aut i liberalizuje obowiązujące przepisy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że klasyki z lat 50. i 60. będą powoli znikać z ulic, a ich miejsce zajmą niewiele nowsze pojazdy z Meksyku i Brazylii.

 

5. O Mustangu nie przestaje się pisać i mówić. Jest to rodzaj fascynacji, której ulegli ostatnio chyba wszyscy, bez względu na płeć, zawód, kolor skóry i uprawiane hobby. Każdy ma zdanie na temat nowego Mustanga, co powoduje, że jest to jedna z najważniejszych premier kończącego się roku. Mustang w wersji GT (V8 5,0 l / 426 KM i 529 Nm) w ruchu prezentuje się tak:

 

6. Policja z Dubaju się zbroi. Do bogatej floty aut dołącza teraz McLaren MP4-12C, który jest wyposażony w 3,8-litrową podwójnie doładowaną jednostkę V8 o mocy 625 KM. Tym optymistycznym i zmieniającym nasze życie na lepsze newsem kończę piątkowy przegląd sieci i życzę Państwu udanego weekendu.

dubai-mclaren

Źródło: autoblog.com, jalopnik.com, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze