Twój blog motoryzacyjny

Polaris – niezniszczalny wszędołaz

Można mieć neutralny stosunek do quadów, a nawet być nastawionym negatywnie do tego typu pojazdów, ale muszę oddać cesarzowi, co cesarskie i napisać, że najnowszy quad PolarisaSportsman WV850 H.O. – robi wrażenie i porusza wyobraźnię.  Zwłaszcza jego opony, opracowane w nowej technologii Non-Pneumatic Tires, które mają tę właściwość, że nie trzeba napełniać ich powietrzem.

position-3

Opony w technologii NPT montowane były do tej pory jedynie w pojazdach wojskowych. Od grudnia będzie mógł nabyć je każdy, kto zakupi cywilną wersję quada, choć pierwszeństwo takiego zakupu otrzymają służby wojskowe i ratunkowe. Ich liczba na rynku będzie zatem ograniczona.

position-1

Opony podobno charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, wpływają na jakość własności jezdnych pojazdu i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa. Przetestowano je w ekstremalnych warunkach, a nawet dziurawiono pociskami kaliber 12,7 mm – pomimo tego quad był w stanie pokonać dystans ponad 500 km.
Cena niezniszczalnego quada w USA wynosi 15 000 dolarów.

 

 

Źródło: Polaris


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze