Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Sztuka współczesna, Ferrari 250 GTO i wielkie pieniądze

Dwa zdjęcia. Ich zestawienie razem nie jest przypadkowe. Obydwa przedstawiają dzieła sztuki. Obraz 1 zatytułowany „Onement VI” Barnetta Newmana* przypomina wzór z tapety w Wiejskim Domu Kultury w Andrychowie. W istocie jest ikoną abstrakcyjnego impresjonizmu.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ferrari 250 GTO* pomylić z czymkolwiek innym nie sposób. I „tapeta”, i Mona Lisa wśród aut osiągnęły w tym roku na aukcjach rekordowe sumy. Odpowiednio: 44 i 52 mln dolarów.

Jakie z tego płyną wnioski?

Jest ich kilka i są one równie odkrywcze jak słowa piosenki Budki Suflera o tym, że „po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”:

1. Sztuka współczesna rządzi się własnymi prawami, które są bardziej skomplikowane niż zasady Sudoku, a kolekcjonowanie aut, jak i obrazów, jest równie perwersyjne jak sceny miłosne w „Nad Niemnem”.

2. Domy aukcyjne z logo Sotheby’s, Christie’s czy RM Auctions to prawdopodobnie najbardziej wytworne pralnie na świecie i zarazem jedyne miejsca, gdzie można doświadczyć na własne oczy materializacji dolara.

3. Tak wysoka cena osiągnięta na aukcji za Ferrari 250 GTO (powstało w 39 egzemplarzach) stanowi dowód na to, że warto zastawić dom pod hipotekę lub wziąć kredyt na 100 lat – inwestycja w klasyczne samochody, najlepiej te powstałe w limitowanej liczbie, wcześniej czy później się opłaci.

4. Tak wysoka cena za dzieło Barnetta Newmana każe przypuszczać, że jego nabywca nigdy nie był w Andrychowie, gdzie bez porównania można kupić tańsze wzory tapet.

*„Onement VI”  Barnetta Newmana. Ten obraz, uznawany za ikonę abstrakcyjnego impresjonizmu, stał się najdroższą sprzedaną pracą artysty.

z13918595Q,Obraz--Onement-VI--Barnetta-Newmana-zostal-sprzeda

*Ferrari 250 GTO – rocznik 1963. Auto wyposażone zostało w 12-cylindrowy silnik o pojemności 3 litrów, który uzyskiwał moc ponad 300 KM. Ujeżdżał je swego czasu sam sir Stirling Moss.

Ferrari-250-GTO-2[3]

Źródło zdjęć: digitaltrends.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze