Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Latający samochód ze Słowacji

Słowa Henry’ego Forda o połączeniu samolotu z samochodem stały się faktem już jakiś czas temu, ale projekt Aeromobil Roadable aircraft 2.5 ma nadać im nowego znaczenia. Słowacka firma Aeromobil pragnie bowiem zawojować świat pojazdem, który łączy w sobie wydajność samochodów z jakością lekkich samolotów.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pod względem konfiguracji Aeromobil spełnia wymogi poruszania się po drodze i można go zatankować na stacji benzynowej. Prototyp na drodze podobno rozwija prędkość 160 km/h, a w powietrzu nawet 200 km/h. Spalanie na ziemi wynosi 7,5 l/100 km, a w powietrzu 15 l/h. Ważący 450 kg Aeromobil napędzany jest silnikiem Rotax 912 typu bokser o pojemności 1,2 l, który ma moc od 80 do 100 KM (zależy od wersji).

Czy latające samochody rzeczywiście mają przyszłość?

Źródło: aeromobil.com, visualnews.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze