Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren P1 – nie będziesz miał aut cudzych przede mną

P1 to superszybka hybryda, za pomocą której McLaren chce dokonać zamachu na grawitację. Clarkson i spółka testowali wóz na belgijskim torze Spa-Francorchamps w ramach nowego 21 sezonu Top Gear. Jeremy wyznał mu dozgonną miłość już po pierwszej przejażdżce.

McLaren-P1-8[3]


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Podwójnie doładowany spalinowy silnik V8 plus silnik elektryczny dają w sumie 903 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Natychmiastowy zastrzyk mocy i emocji zapewnia system IPAS (Instant Power Assist System), który aktywuje jednostkę elektryczną. Auto potrzebuje niecałe 3 sekundy, by osiągnąć setkę i podnieść temperaturę ciała kierującego do 42 stopni.

Z kolei inny magiczny guzik na kierownicy P1 uruchamia system redukcji oporu powietrza (Drag Reduction System). Tylne skrzydło, tak jak w bolidach Formuły 1, zmienia kąt nachylenia o 23 % dzięki czemu samochód może uzyskać wyższą prędkość na prostej.

Produkcja tej super maszyny ruszyła i niebawem 375 egzemplarzy trafi do właścicieli. Cena? W dolarach amerykańskich. Zaczyna się jedynką z przodu, potem jest trójka i pięć zer…

Zobaczcie jak sobie radził Mr Clarkson:

 

 

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze