Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Szwedzki motyl – Volvo Concept Coupe

Koncepty aut są jak egzotyczne motyle – jeszcze nie zostały dokładnie sklasyfikowane i opisane przez entomologa, a już budzą spore zainteresowanie. Zachwycamy się ich pięknem i niezwykłymi kształtami. Podziwiamy, komentujemy, krytykujemy. Obecnie mamy ich prawdziwy wysyp – w Kalifornii na Pebble Beach Concours d’Elegance na światło dzienne wyfrunął amerykański Cadillac Elmiraj i muskularny Galpin GTR1. Wkrótce ujrzymy zjawiskowego Opla Monzę i Infiniti Q30. Wrześniowy salon samochodowy we Frankfurcie coraz bliżej i producenci powoli odkrywają swoje karty. Czy asa w rękawie za sprawą koncepcyjnego Volvo Coupe mają Szwedzi?


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


3

Volvo Concept Coupe ma być przełomem, jeśli chodzi o stylistykę nowych modeli. Wóz nawiązuje do kultowego P1800 z lat 60., ale jego sylwetka jest bardziej zadziorna dzięki zderzakom i charakterystycznym światłom w kształcie litery T. Auto jest zbudowane na nowej płycie podłogowej SPA (Scalable Product Architecture). Posiada szklany dach, a jego profil boczny przypomina delikatnie naciągnięty łuk. W oczy rzucają się również 21-calowe felgi.

5

6

1

4

Wnętrze jest chłodne jak klimat w Sztokholmie. Uwagę przyciąga ogromny wyświetlacz. Nie ma ekstrawagancji – dominuje skóra, drewno i elementy aluminiowe.

2

Volvo coupe jest hybrydą. 2,0-litrowy silnik benzynowy Driver-E z turbodoładowaniem sprzężony jest z silnikiem elektrycznym odpowiedzialnym za tylną oś. W sumie moc pojazdu szacuje się na ok. 400 KM, a moment obrotowy sięga 600 Nm.

 

Źródło: jalopnik.com, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze