Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dobra pogoda z Galpinem GTR1

Gdyby twórcy Galpina GTR1 byli odpowiedzialni za przepowiadanie pogody, to w całym kraju świeciłoby słońce, biomet zawsze byłby korzystny, ciśnienie odpowiednio wysokie, a niebo bardziej błękitne niż jest na domyślnej tapecie Windows XP.

4


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Galpin GTR1 oparty jest na Fordzie GT, a tak naprawdę jest impresją na temat tego, jak kultowy model Forda wyglądałby współcześnie. GTR1 jest bardziej muskularny od GT i prawie 13 cm szerszy. Nadwozie stworzono od podstaw w studio Gaffoglio Family Metalcrafters. Auto ma potężne 20-calowe felgi z oponami Pirelli P Zero Rosso.

1

2

3

5

Sporo w nim aluminium i elementów z włókna węglowego, a wnętrze fosforyzuje na niebiesko, co nie każdemu może przypaść do gustu.

9

Na uwagę zasługuje silnik – pojemność 5,4 litra V8 o mocy 1038 KM z maksymalnym momentem obrotowym 1002 Nm.

8

Wystarczy zawołać: „Na potęgę Posępnego Czerepu. Mocy przybywaj!” i nacisnąć pedał gazu. Wystarczy wcisnąć sam gaz i nic nie mówić. Patrząc na podane liczby Galpina GTR1, wszystko wydaje się jasne i przewidywalne. Jak to, że po burzy zawsze pojawia się tęcza, a po 3 sekundach wskazówka na liczniku tego potwora osiąga wartość 3 sekund. Fizyka nigdy nie była taka prosta. I zarazem tak wciągająca. Więcej liczb? Proszę bardzo:

0-160 km/h: 6,8 s,

Prędkośc maksymalna: wg producenta jest to 225 mil (ok. 362 km/h),

Waga auta – 1360 kg.

Siłę hamowania zapewniają hamulce węglowo-ceramiczne z sześcioma zaciskami. Wyhamowanie auta z prędkości 322 km/h zajmuje 18,9 sekundy.

Wyceniony na milion dolarów pojazd ma powstać na początku w 6 egzemplarzach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zostanie wypuszczonych kolejnych 18 sztuk tego auta z charakterystycznymi dwoma pasami na masce. Na Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii prezentował się tak:

 

Źródło: autoblog.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze