Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nissan Patrol Strongman

Nissan Patrol pozazdrościł Toyocie Tundra, która w zeszłym roku zapisała się w Księdze Rekordów Guinnessa, holując prom kosmiczny Endeavour i postanowił przeprowadzić podobną akcję. Na międzynarodowym lotnisku w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeciągnął, ważący prawie 171 ton, rosyjski samolot transportowy Ilyushin Il-76 o ponad 50 metrów.

Nissan-Patrol-Guinness-World-Records-for-pulling-plane-1024x682


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nissan Patrol, który wziął udział w wyzwaniu, był wyposażony w 5,6-litrową jednostkę V8 o mocy 405 KM i maksymalnym momencie obrotowym 560 Nm. Według specyfikacji maksymalny uciąg ważącego 2700 kg Patrola to 3500 kg.

Wiadomo, że cała akcja miała na celu przyciągnięcie uwagi i była bardzo skrupulatnie zaplanowanym zagraniem marketingowym ze strony producenta. Nissan planuje sprzedać w tym roku 20 000 Patroli, a tego typu show jest najlepszą reklamą. Swoją drogą ciekawe, kto będzie następny. Czy jakaś marka postanowi podjąć rękawicę i zmierzyć się z rekordem Patrola?

Rok temu wspomniana Toyota Tundra z silnikiem 5,7- litra V8 o mocy 381 koni wzięła na hol prom kosmiczny. Prom ważył mniej niż rosyjski samolot transportowy, bo „zaledwie” ok. 130 ton, ale sam proces holowania odbywał się na dystansie 20 km.

W historii niecodziennych wydarzeń należy odnotować również wyczyn Volkswagena Touarega (5,0 l V10 TDI i mocy 313 KM), który w 2006 roku, na lotnisku Dunsfold blisko Londynu, przeciągnął Boeinga 747. Samolot ważył 155 ton, a pokaz niezwykłej siły specjalnie dociążonego ze względów bezpieczeństwa auta (ważyło 7 ton) odbywał się na dystansie 150 metrów.

 

Źródło: news.drive.com.au, thenational.ae


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze