Twój blog motoryzacyjny

Speciale – nowe Ferrari 458

Więcej mocy, mniej wagi i najniższy współczynnik oporu powietrza w historii firmy – czerwone jak cegła, ale szybkie jak błyskawica Ferrari 458 Speciale zadebiutuje za miesiąc na targach we Frankfurcie.

4,5-litrowe monstrum V8 może pochwalić się mocą 605 KM i maksymalnym momentem obrotowym – 540 Nm. Według Ferrari auto posiada najmocniejszy silnik V8 w swojej historii (135 KM z jednego litra pojemności).

Wóz waży tylko 1290 kg (90 kg mniej niż ‘zwykła’ 458), pierwszą setkę osiąga w 3 sekundy, a dwie setki ma już po 9,1 s. Przejechanie jednego okrążenia na torze Fiorano zajmuje Ferrari 458 Speciale 1 minutę i 23,5 sekundy (to jest o 1,5 sekundy szybciej od ‘normalnej’ wersji).

Maksymalną przyczepność zapewniają opony Michelin Pilot Sport Cup 2, a system Slip Side Control  monitoruje poślizg pod kątem toru jazdy i ustala jaki moment obrotowy jest w danej chwili najbardziej odpowiedni.

Jak Wam się podoba?

Źródło: autoblog.com, carmagazine.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze