Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Samochód z amerykańskiego snu – Cadillac Elmiraj

Możliwe, że tak wygląda coupe z waszych marzeń. O takim aucie śnicie od dawna, ale zawsze po przebudzeniu jego obraz się zaciera, a kontury znikają. W głowie pozostaje tylko niewyraźne odbicie. Kilka puzzli układanki. Pamiętacie jedynie, że wóz miał amerykański rodowód i był nie mniej futurystyczny w środku (ale o wiele bardziej luksusowy) niż swego czasu Pontiac Trans Am z serialu „Nieustraszony”.

Właśnie odkryłem jego nazwę. To Cadillac Elmiraj.

PH-815009997.jpg&Maxw=625


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Cadillac Elmiraj jest konceptem. Samochód został pokazany oficjalnie na konkursie elegancji w kalifornijskim Pebble Beach. Nawiązuje on do swojego dziedzictwa, a konkretnie do modelu Eldorado z 1967 roku. Linia nadwozia i długi rozstaw osi to już ukłon w stronę modelu Ciel sprzed dwóch lat.

1

3

AR-130819940.jpg&MaxW=622

Samochód jest długi na 5207 mm i waży ok. 1814 kilogramów. Auto wyznacza nowy kierunek rozwoju marki. Jego logo również wygląda trochę inaczej – jest mocno rozpłaszczone i bez tradycyjnego wianuszka laurowego (auta z nowym logo będą pojawiać się od 2015 roku).

logoo

4,5 litrowa jednostka V8, 500 koni pod maską i 678 Nm momentu obrotowego – wszystko to tylko podrażnia wyobraźnię. Auto stoi na 22-calowych felgach.

koło

Wnętrze Elmiraja to cztery w pełni zautomatyzowane fotele, ułatwiające zajmowanie miejsca pasażerom z tyłu. Znajdziemy tu też wielbłądzią skóra, a także brazylijskie drewno, które wykorzystywane jest do tworzenia wysokiej klasy instrumentów muzycznych. Deska rozdzielcza hipnotyzuje wzrok przeźroczystym prędkościomierzem oraz 10-calowym ekranem dotykowym, który w istocie jest systemem multimedialnym.

l

5

Czy ten sen się spełni i auto oficjalnie trafi do seryjnej produkcji? Szanse są niestety niewielkie, ale pomarzyć zawsze można.

 

Źródło: autoblog.com, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze