Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Spyker D8 – przepych godny arabskich szejków

Gdyby Fred Flinston z kreskówki „Między nami Jaskiniowcami” stał się nagle niebotycznie bogaty, to być może sprawiłby sobie właśnie taki wóz. Koncept Spykera D12 Peking to Paris został pokazany już w 2006 roku. Zyskał spore zainteresowanie i nawet przyjęto na niego ponad 100 zamówień. Dopiero jednak teraz ten nietuzinkowy SUV, w nowej odsłonie oznaczony jako D8, ma szansę trafić do produkcji.

14


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Holenderska firma, która stoi za Spikerem D8, pozyskała od chińskiego inwestora spory zastrzyk finansowy – dokładnie 25 milionów euro i może zacząć produkcję. Więcej będzie wiadomo za rok w Genewie, gdzie ujrzymy zmodyfikowaną wersję tego super sportowego pojazdu użytkowego (SSUV – Super Sport Utility Vehicle) – bo tak jest określany przez producenta ten samochód.

11

12

9

4

1

7

6

13

Pierwotnie miał być wyposażony w silnik W12 o pojemności 5998 cm³. Teraz będzie to jednostka V8 o pojemności 6198 cm³, o której była już mowa w 2008 roku. Spyker planuje wypuszczać rocznie 1000 sztuk modelu D8. Szkoda tylko, że auta mają trafiać na rynek chiński i rosyjski.

Źródło: autocar.co.uk/


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze